17. marec je deň, kedy sa v Írsku oslavuje kultúrny a náboženský sviatok, Deň svätého Patrika. Svätý Patrik bol najobľúbenejší z patrónov Írska, ktorý taktiež symbolizuje príchod kresťanstva do Írska. Najväčším znakom osláv tohto dňa je zelená farba a trojlístok. Ruší sa pôst od pitia alkoholu a jedla. Dnes sa sviatok oslavuje v krajinách ako Írsko, Severné Írsko, Spojené Kráľovstvo, USA, Kanade aj na Novom Zélande.

V minulosti sa v tento deň stretávali rodiny a navštevovali spoločne kostoly v úcte k tomuto sviatku. Tento sviatok sa pôvodne oslavoval len jeden deň v roku no počas rokov sa oslavy menili a dnes v Dubline prebiehajú veľkolepé ovácie aj 5 dní, ktoré každoročne prilákajú tisíce turistov. 17. marec teda tiež môžeme považovať za začiatok turistickej sezóny v Írsku. K tomuto dňu jednoznačne patrí pitie čierneho piva či írskej whisky, ľudia spievajú a tancujú a organizujú veľkolepé prehliadky. Na uliciach môžete tiež stretnúť ľudí, ktorí sú prezlečení za írskych škriatkov prinášajúcich šťastie.

A prečo Vám o tomto píšeme aj my?
Od založenia našej spoločnosti je našim hlavným partnerom Írska firma KEPAK. Počas rokov budovania obchodných, ale i osobných vzťahov spoznávame ich kultúru tak, ako aj oni našu. Írsko je krásna krajina s bohatou kultúrou, ktorá sa pre niektorých z nás stala na nejaký čas aj domovom. Preto aj my ako Street Food Service v tento deň oslavujeme Deň svätého Patrika u nás na Slovensku.